1 No. 23 DES TURFISTES CLAIMING STAKES (1M 3F 204Y)
2399 Mts
10:20
Class-4
59.9
Anodin - Rock Harmonie bay g 6
J Andreu   R
58.5
Rajsaman - Kitty D'argos b f 7
C Escuder   R
58.1
Motivator - Donna Roberta bay g 8
J Andreu   R
58.1
Pedro The Great - Arrondie bay c 5
C Escuder   R
58.1
Hunter's Light - Marie Cuddy al g 5
M Geisler   R
54.4
Anodin - Nijenrode bay f 5
S Labate   R
2 No. 24 LA POINTE ROUGE STAKES (1M 3F 204Y)
2399 Mts
10:50
Class-4
63
Anodin - Hesperian bay c 5
J P Gauvin   R
60.3
Prince Gibraltar - Amber Two che f 4
J C Rouget   R
59
Territories - Amarinda bay g 4
C Escuder   R
56.7
Archipenko - Scarlett's Pride che c 9
C Boutin   R
56.7
Sirzane - Coco Emery che g 4
Mme F Chenu   R
56.7
Falco - La Atalaya che g 8
J Romero   R
56.2
Stormy River - Poussette gre f 4
J Reynier   R
3 No. 25 JULES MORGAN MAIDEN STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
11:20
Class-2
58.1
Heart's Cry - Vadaiyma bay c 2
J C Rouget   R
58.1
Birchwood - Shamazing bce g 2
C E Cayeux   R
58.1
Charm Spirit - Selina gre c 2
Mme M Scandella-lacaille   R
58.1
Mr. Owen - Rosia Bay bay c 2
Mme M Scandella-lacaille   R
58.1
Ribchester - Salve Sicilia bay c 2
H Shimizu   R
55.8
Prince Gibraltar - Cherana bay c 2
Mme M Scandella-lacaille   R
55.8
Affaire Solitaire - Mandoki bay c 2
Mme M Scandella-lacaille   R
55.8
Cracksman - Vedela bay c 2
N Perret   R
55.8
Zarak - Harem Mistress bay c 2
J Reynier   R
4 No. 26 F. FORNERON MAIDEN STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
11:50
Class-2
58.1
Mustajeeb - Carte Maitresse gre f 2
Mme F Chenu   R
58.1
Ultra - Suertez bay f 2
J Andreu   R
58.1
Spanish Moon - Garmargo che f 2
S Culin   R
58.1
Whitecliffsofdover - Kypriano's Angel bay f 2
Mme M Scandella-lacaille   R
58.1
French Fifteen - Kougala che f 2
C Escuder   R
58.1
Seahenge - Bidart bay f 2
R Fradet   R
58.1
Barastraight - Pretoria gre f 2
Mme Mme B Re-scandella   R
58.1
Dream Ahead - Zavallya bay f 2
C Escuder   R
58.1
Churchill - Budget bay f 2
J C Rouget   R
55.8
The Grey Gatsby - Ivola noi f 2
C Escuder   R
55.8
Beaumec De Houelle - Griva che f 2
Mme M Scandella-lacaille   R
55.8
Olympic Glory - Celebre che f 2
J Reynier   R
5 No. 27 PARISLONGCHAMP STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
12:25
Class-3
56.7
Elusive City - Fly Tartare bay g 3
R Fradet   R
56.7
Zarak - Mazayyen che g 3
J C Rouget   R
55.3
Sea The Stars - Nyarhini bay f 3
J Reynier   R
55.3
Anodin - Sacree Nana che f 3
P cottier   R
55.3
Iffraaj - Anthracite bay f 3
S Brogi   R
55.3
Olympic Glory - Imperial Topaz bay f 3
F Vermeulen   R
55.3
Bated Breath - Tout Va Bien b f 3
J Romero   R
55.3
The Great Spirit - Surfing Du Loire bay f 3
P Sigaud   R
6 No. 28 ASSO ELEVEURS HANDICAP (1M 1F 207Y)
1999 Mts
13:05
Class-4
59.9
Oasis Dream - Super Sleuth bay f 4
A Lartigau   R
59
Anodin - Balle Blanche bay f 5
P cottier   R
58.5
Elvstroem - Try With Me che c 4
F Foresi   R
58.5
Henrythenavigator - Varsity bay g 8
N Bellanger   R
58.5
Alhebayeb - Xerxes bay g 4
N Perret   R
58.5
Prince Gibraltar - Elusive Kay che f 4
J Van Handenhove   R
57.6
Waldpark - Olonella bay f 6
Y Bonnefoy   R
56.7
Naaqoos - Jolie et belle bay g 9
F Augustin   R
55.3
George Vancouver - Lady Apples bay f 5
F Boualem   R
54.9
Maxios - Por Eso bay c 5
C Escuder   R
53.1
Rajsaman - Miss Modena gre g 4
Y Bonnefoy   R
7 No. 29 D. BENSUSSAN HANDICAP (1M 1F 207Y)
1999 Mts
13:35
Class-4
62.6
Penny's Picnic - Akazie bay g 6
N Perret   R
60.8
Make Believe - Miss Bex bay f 5
J P Gauvin   R
60.3
Kheleyf - Acroleine che g 6
D Rivero   R
59.9
Galiway - Byburg bay g 5
C Escuder   R
59.4
Scissor Kick - Nehalennia bay g 4
Y Bonnefoy   R
59
Pedro The Great - Centralienne bay g 4
F Vermeulen   R
58.5
Rio de La Plata - Alcidiana bay f 8
P cottier   R
58.1
Amaron - Elea che c 4
J Reynier   R
57.6
Whipper - La Maddalena bay g 4
R Chotard   R
56.7
Harbour Watch - West Of Saturn bay c 7
C Escuder   R
54
Kingsalsa - Lordvia bay f 7
S Eveno   R
54
Spirit One - Metal Rocket bay g 7
C Escuder   R
8 No. 30 GERARD SAMOUN HANDICAP (1M 3F 204Y)
2399 Mts
14:09
Class-3
61.7
Shamardal - Gwael bay g 3
C Escuder   R
61.2
Zarak - L'etoile De Moscou che g 3
J Reynier   R
60.3
Kendargent - Ushuaia Quatz gre g 3
Mme M Scandella-lacaille   R
59
Dabirsim - Aquamerica bay g 3
C Escuder   R
59
Anodin - Sleeping Storm bay f 3
P cottier   R
59
Camelot - Logjam b f 3
N Perret   R
58.5
Berkshire - Valentina Yes bay g 3
Y Bonnefoy   R
56.2
Churchill - Squeeze bay f 3
M Cesandri   R
56.2
Recorder - La Savoyarde bay g 3
J Reynier   R