1 No. 142 AJAX STAKES 7F 209Y
1599 Mts
11:35
Class-3
8.13
Toronado - Perpetual Glory al g 3
Mme M Bollack-Badel   R
8.13
Manduro - Anaita (Dubawi) b c 3
Markus Klug   R
8.13
Wings Of Eagles - Princess Demut noi c 3
L Urbanek   R
8.10
Naaqoos - Group One bay g 3
Mme F Chenu   R
8.10
Literato - Alacrite gre f 3
J C Rouget   R
8.10
Siyouni - Only Green che f 3
C Laffon-Parias   R
8.7
Naaqoos - Anomane al f 3
Mme F Chenu   R
2 No. 143 HEROD LISTED STAKES 6F 211Y
1399 Mts
12:05
Class-2
8.13
Cityscape - Hoku che c 2
C Ferland   R
8.13
Vale Of York - Dona Chope bay c 2
O De   R
8.13
Awtaad - Showcard b c 2
Amy Murphy   R
8.13
Footstepsinthesand - Devilish Lips (Konigstiger) b c 2
L Urbanek   R
8.13
Bow Creek - Lovely Best (King's Best) b g 2
E D Monfort   R
8.13
Fastnet Rock - Consumer Credit bay c 2
F Guyader   R
8.10
Authorized - Sao Tome bay f 2
S kobayashi   R
8.10
Al Wukair - Sloane De Borepair bay f 2
S Brogi   R
8.10
Iquitos - Drawn To Run (Hurricane Run) gr f 2
P Schiergen   R
8.10
Camelot - Robanne bay f 2
J Reynier   R
3 No. 144 PRIX DE LA VALLEE DE CHEVREUSE HANDICAP 1M 1F 207Y
1999 Mts
12:50
Class-3
9.6
Holy Roman Emperor - Swish bay f 4
Y barberot   R
9.4
Lord Of England - Karena bay g 7
W Hickst   R
9.3
American Pharoah - Ridasiyna bay g 5
F Vermeulen   R
9.3
Authorized - Miss Dixie bay g 6
N Guilbert   R
9.3
Zanzibari - Higha bay c 5
M Brasme   R
9.2
Manduro - Zoria Katiba che g 4
E Libaud   R
9.2
Wootton Bassett - Plume Rose bay g 5
F Vermeulen   R
9.1
Ectot - Asiana bay g 3
S Dehez   R
9.1
Thewayyouare - Preveza bay g 7
Mme C Whitfield   R
8.13
Intello - Cubiste bay g 4
R Chotard   R
8.11
Outstrip - Tiffany Diamond bay f 4
H A Pantall   R
8.11
Rock Of Gibraltar - Shamsa che g 7
D&p Prod'homme   R
8.11
Territories - Miss Raven b g 4
G Hernon   R
8.10
Adlerflug - Heart Of Africa bay f 4
W Hickst   R
8.9
Helmet - Tres Americanqueen bay f 4
C&Y Lerner   R
8.9
Mastercraftsman - Incroyable gre f 6
Mme H Martinez   R
4 No. 145 FINASSEUR MAIDEN STAKES 7F 209Y
1599 Mts
13:25
Class-2
9.2
Whitecliffsofdover - Siyouna Placis bay g 2
C H Plisson   R
9.2
Le Rebel - Hegemonie (American Post) b g 2
Mme C Barbe   R
9.2
Pedro The Great - Melodienne bay g 2
M Delcher Sanchez   R
9.2
Seabhac - Winds Up (Street Sense) b c 2
F Chappet   R
9.2
Hunter's Light - Okapina (Okawango) b c 2
M Seror   R
9.2
Al Wukair - Fair West bay c 2
C Pautier   R
8.12
Recorder - Virginie bay f 2
G Hernon   R
8.12
Belardo - Soeur Du Roi bay f 2
H De Nicolay   R
8.12
Proconsul - Peppermint Green (Green Desert) ch f 2
L Rovisse   R
8.12
Shamalgan - Noble Agrippina che f 2
M F Weissmeier   R
8.11
Myboycharlie - Real Maestranza (Kingsalsa) b g 2
F Bresson   R
5 No. 146 TANTIEME LISED STAKES
1599 Mts
14:00
Class-3
9.4
Pastorius - Palucca bay g 5
B Nedorostek   R
9.1
Kendargent - Norwegian Princess gre c 5
C Boutin   R
9.1
Style Vendome - Zalonia bay f 4
G Hernon   R
9.1
Kendargent - Skallet bay g 8
F Vermeulen   R
8.12
Kendargent - Ancoa bay c 3
E D Monfort   R
8.12
Kingman - Manerbe gre c 3
A Fabre   R
8.12
Zarak - Kyurem bay c 3
A & G Botti   R
8.12
Areion - True Girl (Doyen) b g 3
S Smrczek   R
6 No. 147 CARRIERE-SOUS-BOIS CLAIMING STAKES 6F 211Y
1399 Mts
14:35
Class-3
9.8
Areion - Menha (Dubawi b c 3
H Grewe   R
9.4
Oasis dream - Kasalla (Soldier hollow) b g 3
B Nedorostek   R
9.2
Pedro The Great - Sierra Luna gre g 3
M Delcher Sanchez   R
9.1
Birchwood - Heather Flower che g 3
L Gadbin   R
8.11
Counterattack - Ready Girl bay g 3
H Blume   R
8.11
Fast Company - Disappointing bay c 3
G Arizkorreta Elosegui   R
8.11
Recorder - Elusive Lily bay g 3
F Chappet   R
8.8
Territories - Comique che f 3
C&Y Lerner   R
8.8
Awtaad - Famusa (Medicean) b f 3
E J O'Neill   R
7 No. 148 PLATEAU SACLAY HANDICAP 1M 1F 207Y
1999 Mts
15:10
Class-3
9.6
Whipper - Envoutement bay g 9
D Smaga   R
9.6
Soldier Hollow - Roche Ambeau bay g 4
J M Beguigne   R
9.4
Pivotal - Atlantic Destiny b g 8
G Alimpinisis   R
9.4
Makfi - Poltava bay g 7
D Smaga   R
9.4
Rajsaman - Beynotown bay g 5
Boutin   R
9.4
Dabirsim - Aki Anyasova bay g 5
M F Weissmeier   R
9.4
Soldier Hollow - Wanda's Girl bay g 5
S Smrczek   R
9.3
Reliable Man - Chapless che c 3
L Gadbin   R
9.2
Goken - Albicocca che g 4
Mme M Bollack-Badel   R
9.2
Whipper - Join Up bay g 4
J Carayon   R
8.12
French Fifteen - Melivea bay g 4
Boutin   R
8.10
Racinger - Orange De Juilley bay g 3
Mme C Barbe   R
8.10
Stormy River - Shoesmania bay f 4
F Alloncle   R
8.10
Dutch Art - Tu Eres Mi Amore bay g 7
N Caullery   R
8.9
Olympic Glory - Japan gre f 5
F Foresi   R
8.9
Bated Breath - Heronetta bay f 5
Mme M Bollack-Badel   R
8.7
Manduro - Midleft bay f 5
E Mollot   R
8.7
Dariyan - Tauranga bay f 4
N Paysan   R
8 No. 149 PAYS YVELINES HANDICAP 1M 1F 207Y
1999 Mts
15:45
Class-3
9.6
Fastnet Rock - Paratonnerre bay g 4
C Boutin   R
9.6
Rajsaman - Zillione Beauty gre f 6
Butel & Beaunez   R
9.6
Intello - Toride che g 5
F Head   R
9.5
Olympic Glory - Super Eria bay g 5
Mme H Martinez   R
9.5
Dragon Dancer - Candie Baie bay g 6
T Poche   R
9.4
Pastorius - So royal bay g 4
D Smaga   R
9.3
Vision D'etat - Layrad bay f 4
S Eveno   R
8.13
Motivator - Soho Star bay f 6
R Le Gal   R
8.12
Robin Du Nord - Melirose bay f 6
F Foresi   R
8.12
Kentucky Dynamite - Hucking Hope bay g 7
Jl Mace   R
8.9
Red Dubawi - Smadouce bay g 4
Mme S Jaffrelot-bedon   R
8.9
Excelebration - Jeu De Vivre bay g 8
Jp Sauvage   R
8.9
Soldier Hollow - Aletheia bay f 6
M Munch   R
8.4
Amadeus Wolf - Bithia bay g 5
E Lyon   R
8
American Post - Pump Pump Daisy noi f 6
S Eveno   R
8
Dabirsim - Arenix bay g 4
Y Bonnefoy   R
8
Pedro The Great - Pietra Bella (Meshaheer) b f 6
Mme S Jaffrelot-bedon   R
8
Rajsaman - Ile Aux Moines bay g 6
J Marion   R