1 No. 8 IRISH STALLION FARMS EBF FILLIES MAIDEN (6F 60Y)
1261 Mts
13:35
Class-2
Sioux Nation - Cyrenaica b f 2
M O'Callaghan
R
Blue Point - Sorelle Delle Rose g f 2
D K Weld
R
Inns Of Court - Balqaa b f 2
M Mulvany
R
Magna Grecia - Circus Tent b f 2
Kevin Coleman
R
Ardad - Marjubilation b f 2
A McGuinness
R
Zoustar - Madernia b f 2
Joseph P O'Brien
R
Calyx - Namibie g f 2
K J Condon
R
2 No. 9 IRISH STALLION FARMS EBF FILLIES MAIDEN (6F 60Y)
1261 Mts
14:05
Class-3
Aclaim - Clarita Dear b f 3
M A Cahill
R
Dark Angel - Liquid Amber b f 3
W McCreery
R
Acclamation - Bella Ferrari bay f 3
Eoghan Joseph O'Neill
R
Expert Eye - Stupendous Miss b f 3
John O'Donoghue
R
Muhaarar - Veronica Falls b f 3
Jack W Davison
R
Dark Angel - Choose Me b f 3
Mrs J Harrington
R
Charm Spirit - La Sibilla b f 3
Joseph P O'Brien
R
Dark Angel - Kelsey Rose b f 3
G M Lyons
R
3 No. 10 CROOM HOUSE STUD HANDICAP 7F
1408 Mts
14:37
Rated 50-85 Class-3
Bungle Inthejungle - Melatonina b c 3
Denis Hogan
R
Footstepsinthesand - Instinctively br f 3
Joseph P O'Brien
R
Night Of Thunder - Nefetari b g 3
N Meade
R
Buratino - Dafariyna ch g 3
M Mulvany
R
Elzaam - Style b c 3
D Marnane
R
Dragon Pulse - Sovereign Street ch c 3
Jack W Davison
R
Kodiac - Liber Nauticus b c 3
Mrs J Harrington
R
4 No. 11 LANE FAMILY MEMORIAL HANDICAP (2M 40Y)
438 Mts
15:07
Class-4
Born To Sea - La Spezia b g 6
J G Murphy
R
Papal Bull - Kathy Jet br g 1
P J Rothwell
R
Iffraaj - Miss You Too ch g 7
A Leahy
R
Camacho - Cafe Lassere bay g 7
C Byrnes
R
Lovelace - Manx Fizz b m 8
Cian M Collins
R
Mastercraftsman - Supreme Seductress b f 4
Mrs J Harrington
R
Dark Angel - Tarakala b g 4
P Nolan
R
Golden Horn - Loveisallyouneed b g 5
G P Cromwell
R
Muhaarar - Hikari b g 4
John E & Kiely
R
The Carbon Unit - Born Innocent g g 5
Mrs A M O'Shea
R
Galileo - Lady Zuzu bay g 5
M & T Collins
R
Kendargent - Save Me The Waltz g g 6
G Keane
R
Zoffany - Nancy Spain b g 6
J F O'Neill
R
Excelebration - Mount Lavinia ch m 8
Kevin Coleman
R
Reliable Man - Parcimonie b g 4
Emmet Mullins
R
5 No. 12 JOIN THE LISTOWEL RACES SUPPORTERS CLUB (1M)
1609 Mts
15:37
3 year old plus.
Exceed and Excel - Mzyoon b c 3
Mrs J Harrington
R
Hard Spun - Patti O'rahy b c 3
J A Stack
R
Lope De Vega - Sorelle Delle Rose gre g 3
D K Weld
R
Invincible Spirit - Ebalista b c 3
H de Bromhead
R
Kitten's Joy - Dolce Lili b c 3
M & T Collins
R
Siyouni - Bal De La Rose ch c 3
Joseph P O'Brien
R
6 No. 13 JAMES COLLINS MEMORIAL HANDICAP (1M) Div. I
1609 Mts
16:07
Rated 47-65, 4 years old plus.
Ivawood - Miss Spellt b g 4
P J Murphy
R
Rajj - Princess Aloof b f 4
Mrs J Harrington
R
Cotai Glory - Dutch Forest b f 4
Ross O'sullivan
R
Cable Bay - Hewayaat b g 5
T M Walsh
R
Zebedee - Melodize ch g 7
A Slattery
R
Scat Daddy - Katie Get Excited b g 7
S M Duffy
R
Showcasing - Alpine Storm b g 5
A McGuinness
R
Morpheus - Lady Prism b g 5
R P Burns
R
Swiss Spirit - Dyna Bowl br g 8
Kevin Coleman
R
Requinto - Talkin Kate b g 7
M A Cahill
R
Havana Gold - Hearsay ch g 7
A Leahy
R
Dandy Man - Bluebell Park bay g 6
Thomas Coyle
R
Camacho - Magnifica b g 4
R P Burns
R
Vadamos - Jumbo Romance b f 4
Doyle
R
Estidhkaar - Belle Mare Plage b g 5
K H Clarke
R
Adaay - Never Change b m 5
P Martin
R
Fascinating Rock - Spirit Of An Angel b g 5
Laura Hourigan
R
7 No. 14 JAMES COLLINS MEMORIAL HANDICAP 1M Div. II
1609 Mts
16:37
Rated 47-65, 4 years old plus.
Alhebayeb - Pointed Arch g f 4
Patrick Magee
R 73
Fascinating Rock - Nurture b g 5
Miss McLoughlin
R 64
Alhebayeb - Rosa Clara br g 7
John Patrick Murtagh
R 77
Zoffany - First Breeze b f 4
G P Cromwell
R
Sir Prancealot - Miss Sundance ch m 6
T Doyle
R 55
Siyouni - Adventure Seeker ch g 6
Ciaran M Murphy
R 64
Gutaifan - Dame Helen br f 5
Denis Hogan
R 66
Harbour Watch - An Ghalanta b g 6
A McGuinness
R 74
Make Believe - Brimful b g 4
Kevin Coleman
R
Dandy Man - Light Sea ch g 4
G Keane
R
Slade Power (IRE)--Chica Roca (USA) b f 5
Ciaran M Murphy
R 50
Sir Prancealot - Low Cunning 6
Aengus King
R 52
Frankel - Gilt Edge Girl b g 5
P J Rothwell
R
Dandy Man - Dame D'honneur ch g 8
T J O'Mara
R 64
Helmet - Shrewd Approach ch g 4
P F McEnery
R
El Kabeir - Redstaroverchina b f 4
K P Cotter
R
Zebedee - Hilltown Gal gre g 6
P Martin
R
8 No. 15 ACRO FIRE & SAFETY (1M 4F 210Y)
2606 Mts
17:07
Class-4
Frankel - Kenzadargent b g 5
Mrs J Harrington
R
Australia - Queenscliff b g 5
J J Hanlon
R
Getaway - Rehearsed br g 6
Barry J Fitzgerald
R
Jeremy - Cosetta b g 9
S M Duffy
R
Kendargent - Dime Dancer b g 7
C Byrnes
R
Fame And Glory - Sweetheart b g 7
J G Murphy
R
Helmet - Laraib b g 8
D Broad
R
Teofilo - Walkamia g g 4
R P Cody
R
Mount Nelson - Kassis b g 5
G P Cromwell
R
Doyen - Pageos b m 6
A Sexton
R
The Gurkha - Albaraaha ch f 4
T Mullins
R
Doyen - Lady Zephyr b m 9
J Barcoe
R