1 No. 1 ROYAL ASCOT TWO-YEAR-OLD TRIAL EBF CONDITIONS STAKES (5F)
1005 Mts
13:10
2 years old only Class-2
Coulsty - Hollow Green b c 2
Alice Haynes
R
Expert Eye - Parknasilla b c 2
Miss A Murphy
R
Dark Angel - Intense Romance b c 2
R Spencer
R
Havana Gold - Compton Bird b g 2
Eve Johnson Houghton
R
Harry Angel - Anna Of Lorraine b c 2
C G Cox
R
Sergei Prokofiev - Yolo Star b f 2
D J S Ffrench Davis
R
2 No. 2 BET WITH ASCOT DONATION SCHEME PARADISE STAKES (1M (STR))
1609 Mts
13:40
Class-1
Massaat - Icky Woo b c 4
Harry Eustace
R 105
Kingman - Thistle Bird b c 4
J & T Gosden
R 112
Kingman - Monami b g 5
C G Cox
R 107
Caravaggio - Nictate b c 5
W J Haggas
R 112
Kingman - Sajjhaa b c 4
S & E Crisford
R 95
3 No. 3 LONGINES SAGARO STAKES (1M 7F 209Y)
3208 Mts
14:15
Class-1
Planteur - Shao Line b g 8
A King
R 116
Golden Horn - Corpus Chorister bay f 5
D Menuisier
R 106
Mastercraftsman (IRE)--Promise Me (IRE) b g 7
A M Balding
R 117
Nathaniel - Daffydowndilly b g 7
H Morrison
R 117
Sea The Stars - Gale Force b c 5
J & T Gosden
R 108
4 No. 4 COMMONWEALTH CUP TRIAL STAKES (6F)
1207 Mts
14:50
3 years old only Class-3
Blue Point - Zip Along b c 3
P D Evans
R
Churchill - Flawless Jewel ch c 3
Jane Chapple-Hyam
R
Exceed and Excel - Kyllarney b c 3
B J Meehan
R
Too Darn Hot - Summer Flower b g 3
D Marnane
R
Havana Grey - Twilight Thyme gre c 3
C G Cox
R
Calyx - Bereka b c 3
R A Fahey
R
Aclaim - Avon Breeze br c 3
A M Balding
R
Harry Angel - City Glam ch g 3
R A Teal
R
Zoustar - Beyond Desire b c 3
R M Beckett
R
Adaay - Favourite Girl b f 3
B R Millman
R
Dark Angel - Regatta gr f 3
K R Burke
R
5 No. 5 NAAS RACECOURSE HANDICAP (5F) Div. I
1005 Mts
15:25
Rating 66-85 Class-4
Cable Bay - Go Glamorous b m 6
C Mason
R
Strath Burn - Passified Lady b g 6
P T Midgley
R
Dark Angel - Barroche gr g 5
George Baker
R
Dragon Pulse - Grecian Artisan ch g 8
Tom Clover
R
Saxon Warrior - Fifth Commandment b g 4
Eve Johnson Houghton
R
Camacho - Mary Thomas b f 4
B R Millman
R
Sioux Nation - Enliven b g 4
George Scott
R
Outstrip - Childesplay gr g 6
H Main
R
Kodiac - Sante b g 4
R M H Cowell
R
6 No. 6 NAAS RACECOURSE HANDICAP (5F) Div. II
1005 Mts
16:00
Rating 66-85 Class-4
Brazen Beau - Jumeirah Street b f 4
Tom Clover
R
Zebedee - Spring Bouquet b g 6
R M H Cowell
R
Twilight Son - Lady Mcguffy b m 5
D & C Kubler
R
Saxon Warrior - Cassandra Go b g 4
Eve Johnson Houghton
R
Tasleet - Gone Sailing gr g 4
Owen Burrows
R
Night Of Thunder - Dark Side Princess b f 4
Jessica Macey
R
Sioux Nation - Suite b g 4
M L W Bell
R
Pearl Secret - Ahaaly b g 4
J Butler
R
Rajasinghe - Twizzell b f 4
R Spencer
R
7 No. 7 DARLEY BRITISH EBF FILLIES' NOVICE STAKES (7F 213Y)
1602 Mts
16:35
3 years old only Class-2
Churchill - Aquamarine b f 3
Jane Chapple-Hyam
R
Kingman - Koora b f 3
W J Haggas
R
Cracksman - Friendlier b f 3
M L W Bell
R
Night Of Thunder - Maroubra b f 3
R Eddery
R
Shamardal - Dancing Rain b f 3
C Appleby
R
Kingman - Kilo Alpha b f 3
R M Beckett
R
Dubawi - Tarfasha ch f 3
K P De Foy
R
Cracksman - Board Meeting b f 3
J & T Gosden
R
8 No. 8 MANNY MERCER APPRENTICE HANDICAP (1M (STR))
1609 Mts
17:10
Rating 76-95 Class-3
Free Eagle - Evening Frost gr g 4
C G Cox
R
Mehmas - Fondled b m 6
E Walker
R
Exceed and Excel - Siren's Cove b g 4
Eve Johnson Houghton
R
Kingman - Clinical b g 5
A Watson
R
Charm Spirit - Kelsey Rose b g 8
J L Flint
R
New Bay - Dangle ch g 5
J G Portman
R
Bated Breath - Binche b g 8
D M Simcock
R
Roaring Lion - Random Success ch f 4
Harry Charlton
R
Exceed and Excel - Yours Truly b g 7
G L Moore
R