1 No. 96 QUINNBET APPRENTICE HANDICAP (5F)
1005 Mts
16:40
Rating 46-55 Class-6
61.7
S B Kirrane 7
Bungle Inthejungle - Labyrinthine ch g 3
Les Eyre
   R 57
61.7
Connor Murtagh 14
Dandy Man - Boucheron ch g 6
Liam Bailey
   R 56
61.2
Jonny Peate 6
Canford Cliffs - Khobaraa b g 5
Helen Cuthbert
   R 55
59.4
Faye McManoman 4
Kodiac - Acclimatisation b f 4
Nigel Tinkler
   R 51
59
Brandon Wilkie 9
Stimulation - Glen Molly b m 7
Ann Duffield
   R 50
59
Harry Russell 8
Brazen Beau - Pepper Lane b f 4
C J Teague
   R 50
59
Ryan Sexton 10
Elzaam - Alice Liddel b g 4
Paul Midgley
   R 50
59
Zak Wheatley 13
Exceed and Excel - Rose Blossom b g 9
John Wainwright
   R 50
58.5
Andrew Breslin 5
Kodiac - Habaayib b f 4
Tracy Waggott
   R 49
58.5
Aiden Brookes 2
Showcasing - Bright Glow ch g 4
Kevin Frost
   R 49
58.1
Reserve1 3
Requinto - My Rules b g 4
I Jardine
   R 48
57.2
Paula Muir 12
Camacho (GB)--Labisa (IRE) b g 5
Liam Bailey
   R 44
57.2
Laura Coughlan 11
Coach House - Betty's Pride b f 4
Stella Barclay
   R 44
57.2
Oliver Stammers 1
Lope De Vega - Edelmira ch g 6
M Herrington
   R 44
2 No. 97 CAZOO FILLIES' HANDICAP (1M 4F 98Y)
2503 Mts
17:15
Rating 51-70 Class-5
62.1
P Mulrennan 7
Golden Horn (GB)--Zamoura (GB) b f 3
R Charlton
   R 72
62.1
Kevin Stott 2
Almanzor - Gallice b f 3
Edward Bethell
   R 72
61.7
Thore Hammer Hansen 6
Muhaarar (GB)--Tecla (IRE) b f 3
Sir Mark Prescott
   R 71
60.8
Cameron Noble 1
Sea The Stars - Golden Reign ch f 3
R Varian
   R 69
60.3
Jason Hart 3
Mastercraftsman - Music In My Heart b f 3
Ed Dunlop
   R 68
59.9
Callum Shepherd 5
Golden Horn (GB)--Deveron (USA) b f 3
W J Knight
   R 67
59
Cieren Fallon 4
Almanzor - Vivacity b f 3
W J Haggas
   R 65
3 No. 98 THE RACES APP HANDICAP (1M 5Y)
1613 Mts
17:45
Rating 56-75 Class-5
64.4
Oliver Stammers 3
Awtaad (IRE)--Music And Dance (GB) b g 4
Grant Tuer
   R 77
63.5
T Eaves 2
Cape Cross - Cadenza b g 8
Michael Herrington
   R 75
63
Callum Rodriguez 4
Distorted Humor - Miss Fontana gr g 5
Keith Dalgleish
   R 74
62.6
A Mullen 8
Heeraat - Radio Gaga b c 5
Ben Haslam
   R 73
62.6
P Mulrennan 1
Intello - Moonee Valley b g 4
E A L Dunlop
   R 73
62.1
Jonny Peate 6
Australia - Tessa Reef b g 5
Geoffrey Harker
   R 72
61.7
Jason Hart 10
Mastercraftsman - Elegant Peace gr g 3
Charlie & Mark Johnston
   R 75
61.2
Phil Dennis 7
Dandy Man - Lily's Rainbow b g 4
Tim Easterby
   R 70
60.8
Connor Beasley 5
Ribchester (IRE)-- Lovely Surprise (IRE) ch f 3
Hugo Palmer
   R 73
60.8
Joanna Mason 13
Lawman - Jillnextdoor b g 4
M W Easterby
   R 69
60.8
Kevin Stott 12
Haafhd (GB)--Fairlie (GB) c g 7
Gillian Boanas
   R 69
59
Callum Shepherd 11
Sea The Moon (GER)--Banana Split (GB) b f 3
William Knight
   R 69
58.1
Ben Robinson 9
Adaay - Bling Bling b c 3
Brian Ellison
   R 67
4 No. 99 BRITISH STALLION STUDS EBF MAIDEN STAKES (1M 5Y)
1613 Mts
18:15
2 years old only Class-2
60.3
A Kirby 3
Farhh - Examinee b c 2
Jane Chapple-Hyam
   R
60.3
P Mulrennan 5
Kingman - In The Light b c 2
W J Haggas
   R
60.3
Jason Hart 1
Kingman - Gemstone b c 2
M Johnston
   R
60.3
Cieren Fallon 2
Roaring Lion - Wekeela b c 2
J & T Gosden
   R
60.3
Kevin Stott 7
Cracksman - Summer Flower ch c 2
S bin Suroor
   R
60.3
G Lee 4
Cracksman - My Hope ch c 2
A M Balding
   R
56.7
Connor Beasley 6
Farhh - Great Virtues ch f 2
M Johnston
   R
5 No. 100 FOLLOW ATTHERACES ON TWITTER FILLIES' HANDICAP (7F 14Y)
1420 Mts
18:45
Rating 56-75 Class-5
62.6
T Eaves 3
Marcel - Waterways b f 4
Peter Chapple-Hyam
   R 76
61.7
Kevin Stott 4
Vadamos (FR)--Plus Ca Change (IRE) b f 3
George Scott
   R 77
60.8
Stefano Cherchi 7
Time Test (GB)--Kelowna (IRE) b f 3
M Botti
   R 75
60.8
P Mulrennan 5
Mondialiste - Flame Out b f 3
Julie Camacho
   R 75
60.8
Callum Shepherd 2
Night of Thunder (IRE)--Sharaakah (IRE) b f 3
Harry & Roger Charlton
   R 75
60.8
Faye McManoman 6
Awtaad - Tingleo b f 3
Nigel Tinkler
   R 75
60.8
Cieren Fallon 1
Mastercraftsman (IRE)--Break of Day (USA) b f 3
William Haggas
   R 75
59
G Lee 8
Tonalist (USA)--Sweet Emma Rose (USA) ch f 3
Bryan Smart
   R 71
6 No. 101 AT THE RACES APP EXPERT TIPS HANDICAP (7F 14Y)
1420 Mts
19:15
Rating 46-55 Class-6
61.2
J Garritty 3
Society Rock (IRE)--Amanda Carter (GB) ch g 7
Liam Bailey
   R 54
60.3
Phil Dennis 2
Foxwedge - Zubova ch g 8
Michael Mullineaux
   R 52
60.3
Lewis Edmunds 9
Kodi Bear - Mojita b g 3
Les Eyre
   R 55
59.9
Harrison Shaw 11
Lethal Force - Ayasha b c 3
Bryan Smart
   R 54
59.9
Cam Hardie 5
Lethal Force - Mitigate b c 3
Les Eyre
   R 54
59.4
Laura Coughlan 13
Oratorio - Velvet Appeal b g 1
Gemma Tutty
   R 50
59
Connor Beasley 12
Ardad - High Cross b g 3
Michael & David Easterby
   R 52
59
Barry McHugh 14
Arabian Gleam - Misu Billy b g 7
Neil Mechie
   R 49
59
P Mulrennan 6
Muhaarar - Sweet Cecily b f 4
Lucinda Russell
   R 49
58.5
D Nolan 10
Nayef (USA)-- Dumfriesshire (GB) b g 6
Kevin Frost
   R 48
57.6
Harry Russell 1
Muhaarar (GB)--Tibesti (GB) b f 4
Geoff Oldroyd
   R 46
57.2
Kevin Stott 7
Kodiac - Independent Girl b g 8
Wilf Storey
   R 45
57.2
Joanna Mason 4
Helmet - Anosti b m 7
Wilf Storey
   R 42
55.8
G Lee 8
Dandy Man (IRE)--El Mirage (IRE) ch f 3
Gillian Boanas
   R 44
7 No. 102 SKY SPORTS RACING HD VIRGIN 535 NOVICE STAKES (6F)
1207 Mts
19:45
2 year old only Class-5
60.3
A Mullen 3
Dabirsim --Hoku b c 3
B M R Haslam
   R
60.3
Cameron Noble 1
Time Test - Talent Spotter b g 3
R Varian
   R 67
58.1
Kevin Stott 5
Exceed and Excel - Cool Thunder b f 3
J Tate
   R
58.1
Oliver Stammers 4
Bated Breath - Rosehill Artist b f 3
Grant Tuer
   R
58.1
Callum Shepherd 2
Brazen Beau - Keep The Secret b f 3
W J Knight
   R
58.1
Phil Dennis 6
Mayson - Passkey b f 3
T Davidson
   R
8 No. 103 FREE TIPS DAILY ON ATTHERACES.COM HANDICAP (6F)
1207 Mts
20:15
Rating 61-75 Class-5
61.2
Joanna Mason 8
Gutaifan - Renaissance Rio b g 5
Stella Barclay
   R 75
60.8
Cam Hardie 11
Dandy Man (IRE)--Rouge Noir (GB) b g 4
Antony Brittain
   R 74
60.3
Jason Hart 9
Free Eagle - Evening Frost gr f 4
Ed Dunlop
   R 73
59.9
Kevin Stott 6
Aclaim (IRE)--Kendal Mint (GB) b c 3
George Boughey
   R 74
59.9
P Mulrennan 2
War Command - Rhal b g 3
B Smart
   R 74
59.4
Callum Rodriguez 12
Dandy Man - Pria Bona ch g 4
Ewan Whillans
   R 71
59.4
Oliver Stammers 1
Twilight Son (GB)--Crinkle (IRE) b c 3
Grant Tuer
   R 71
59.4
G Lee 4
Dandy Man (IRE)--Fly By Magic (IRE) ch g 5
P T Midgley
   R 71
59
Stefano Cherchi 10
Mehmas - Gilded Truffle ch c 3
David Loughnane
   R 72
58.1
Connor Beasley 5
Dandy Man - Warm Welcome b g 8
D Thompson
   R 68
57.6
Ben Robinson 3
Profitable - The Tempest b f 3
B Ellison
   R 69
57.6
Rowan Scott 13
Muhaarar (GB)--Wrong Answer (GB) b g 4
Phillip Makin
   R 67
55.3
Paddy Mathers 7
Coach House - Beauty Pageant ch g 5
Rebecca Menzies
   R 62
54
A Mullen 14
Australia - Sudu Queen b g 3
Ann Duffield
   R 58