1 No. 104 BRITISH EUROPEAN BREEDERS FUND FUTURE STAYERS' MAIDEN STAKES (1M 1F 197Y)
1990 Mts
13:50
2 years old only Class-2
60.3
David Probert^ 7
Galileo - Jack Naylor b c 2
A M Balding
   R
60.3
Andrea Atzeni 2
Cracksman - Navajo Charm b c 2
R Hannon
   R
60.3
W Buick 4
Nathaniel - Coyote b c 2
M Johnston
   R
60.3
Tom Marquand 5
Ulysses - Why We Dream ch c 2
M R Channon
   R
60.3
Hollie Doyle 8
Churchill - Ebb b c 2
A King
   R
60.3
Daniel Muscutt 1
Highland Reel - Lockup ch c 2
D Menuisier
   R
60.3
S Donohoe 9
War Command - Mercy Me b c 2
J Ryan
   R
58.1
Jack Mitchell 6
Zoffany - Sherbert b f 2
J R Boyle
   R
58.1
Rossa Ryan 3
Zoffany - Moment Juste b f 2
R M Beckett
   R
2 No. 105 HEINEKEN OPTIONAL CLAIMING HANDICAP (1M)
1609 Mts
14:25
Class-2
64.4
Jason Watson 11
Dark Angel - Shelina b g 6
David O'Meara
   R 102
64
Daniel Muscutt 3
New Bay - Arbaah b g 4
Kevin Philippart De Foy
   R 101
62.6
T Eaves 10
Sir Percy (GB)--Victory Garden (GB) ch g 4
D & C Kubler
   R 98
59.9
W Buick 6
Showcasing - Duchess Dora ch c 4
Andrew Balding
   R 92
59.9
Rossa Ryan 5
Canford Cliffs - Bessichka b g 5
Tom Ward
   R 92
59
Saffie Osborne 7
Dawn Approach - Luminaria ch g 4
Jamie Osborne
   R 97
58.5
S Donohoe 4
Invincible Spirit - Mambo Light b g 8
Charlie Fellowes
   R 89
58.5
Hollie Doyle 1
Awtaad - Venetian Beauty b g 4
Archie Watson
   R 89
55.8
Rhys Clutterbuck 8
Elnadim - Meanwhile b g 8
Joseph Parr
   R 83
55.3
Tom Marquand 12
Siyouni - Sentaril b g 4
W J Haggas
   R 82
54.4
David Probert^ 9
Dansili - Trois Lunes b g 8
Mick Channon
   R 80
53.5
Josephine Gordon 2
Clodovil - Lady Spangles gr g 5
S Lycett
   R 78
3 No. 106 GOODWOOD HANDICAP (6F)
1207 Mts
15:00
Rating 61-80 Class-4
63
Harry Davies 3
Paco Boy - Black Baroness b g 8
Ed de Giles
   R 79
62.6
Georgia Dobie 6
Kodiac (GB)--Freedom's Light (GB) b c 3
Mike Murphy & Michael Keady
   R 80
61.2
Daniel Muscutt 11
Dragon Pulse - Clenaghcastle Lady b g 4
Mick Channon
   R 75
60.8
R Havlin 13
Society Rock - Warm Welcome br g 6
Michael Attwater
   R 74
60.8
Gina Mangan 7
Dream Ahead - Isolde's Return b g 5
John O'Shea
   R 74
60.8
Hollie Doyle 1
Footstepsinthesand - Kathoe ch g 5
J Gallagher
   R 74
60.8
Rossa Ryan 10
Ardad (IRE)--Regina (GB) b c 3
C G Cox
   R 76
60.8
Jason Watson 2
Dark Angel - Muqantara gr g 5
Tony Carroll
   R 74
59.9
Jack Mitchell 8
Twilight Son - Xtrasensory b g 4
Seamus Durack
   R 72
59
David Probert^ 4
Kodi Bear - House Of Roses br g 4
Patrick Chamings
   R 70
57.6
Tom Marquand 12
Al Kazeem - Glorious Dreams b f 4
Roger Teal
   R 67
247.2
Saffie Osborne 5
Refuse To Bend - Clear Impression b g 13
John Bridger
   R 65
55.3
Aidan Keeley 14
Nayef - Cockney Fire b f 5
Richard Price
   R 62
54.9
Mollie Phillips 9
Zebedee - Our Nana Rose b m 7
John Bridger
   R 56
4 No. 107 BAHRAIN TURF CLUB FOUNDATION STAKES (1M 1F 197Y)
1990 Mts
15:35
Class-1
60.3
Jack Mitchell 1
Lope De Vega - Seas Of Wells bay c 4
George Boughey
   R 111
59
R Havlin 3
New Approach - Palitana b c 4
J & T Gosden
   R 107
59
W Buick 5
Dubawi - Zibelina b g 4
C Appleby
   R 110
59
David Probert^ 4
Camelot - Heavenly Song b g 6
R Charlton
   R 107
55.8
Hollie Doyle 2
Muhaarar - Ronaldsay gr f 3
R Hannon
   R 95
5 No. 108 FARMER BUTCHER CHEF FILLIES' HANDICAP (1M 6F)
2816 Mts
16:10
Rating 86-105 Class-2
64.4
Daniel Muscutt 2
Lope De Vega - Sistine ch f 5
James Fanshawe
   R 97
61.7
Cam Hardie 1
The Carbon Unit - Advertising Space b f 4
J S Goldie
   R 91
60.8
Andrea Atzeni 5
Gleneagles - Altesse Imperiale ch f 4
Roger Varian
   R 89
60.8
W Buick 6
Camelot - Secret Pursuit b f 4
A M Balding
   R 89
58.5
David Probert^ 3
Sea The Stars - Valais Girl ch f 4
A King
   R 84
58.1
Tom Marquand 4
Nathaniel - Solita ch m 5
Mick Channon
   R 83
6 No. 109 HEINEKEN SILVER HANDICAP (1M 1F 11Y)
1820 Mts
16:45
Rating 66-85 Class-4
64.4
Harry Davies 4
Dabirsim - Chica Loca b g 6
Andrew Balding
   R 87
61.2
Daniel Muscutt 10
Belardo - No Such Zone b g 4
Tom Ward
   R 85
60.8
Jason Watson 8
Sepoy - Clouds Of Magellan b g 7
David O'Meara
   R 84
60.3
Tom Marquand 2
Lope De Vega - Hall Hee b c 4
P F I Cole
   R 83
59.9
Hollie Doyle 5
Rio de La Plata - Tianshan ch g 7
Amy Murphy
   R 82
58.1
Rhys Clutterbuck 9
Toronado - Debutante Blues gr g 4
G L Moore
   R 78
55.3
Reserve1 7
Street Sense - Desert Song b g 6
A W Carroll
   R 72
55.3
R Havlin 3
Cityscape - Just Violet b f 4
Mick Channon
   R 72
54.9
Andrea Atzeni 6
The Gurkha - Best Regards b g 4
Jeremy Scott
   R 71
54.4
David Probert^ 11
Cityscape - Baylini b g 7
Michael Attwater
   R 70
53.5
Saffie Osborne 12
Lope De Vega - Homegrown b g 7
J L Flint
   R 68
53.5
Cam Hardie 1
Makfi - Primo Heights ch g 9
J S Goldie
   R 64
7 No. 110 SOUTH DOWNS WATER HANDICAP (5F)
1005 Mts
17:20
Rating 66-85 Class-4
63
D C Costello 5
Dream Ahead - High Spice b g 4
H J Evans
   R 86
62.6
Rose Dawes 9
Camacho - Ushindi b g 5
M R Channon
   R 85
61.2
Gina Mangan 7
Cable Bay - Go Glamorous b f 4
C Mason
   R 82
60.8
Andrea Atzeni 12
Havana Gold - Majestic Alexander b c 3
R M H Cowell
   R 82
60.3
Rossa Ryan 10
Muhaarar - Tropical Treat b f 3
Clive Cox
   R 81
60.3
Tom Marquand 1
Kodiac - Ermine Ruby b h 6
Tony Carroll
   R 80
59.4
Andrea Atzeni 8
Mayson - Kodiac Island ch g 6
P D Evans
   R 78
59
Jason Watson 11
Gutaifan - Glamorous Air b c 3
R Harris
   R 78
57.6
Mollie Phillips 3
Roderic O'Connor (IRE)--Madame Rouge (GB) ch f 5
A W Carroll
   R 74
56.7
Daniel Muscutt 6
Shalaa (IRE)--Illaunmore (USA) b c 3
Kevin Philippart De Foy
   R 73
56.7
Jack Mitchell 4
Cable Bay (IRE)--Tan Tan (GB) b c 3
Tom Clover
   R 73
54
Hollie Doyle 2
Mayson - Descriptive b g 4
John Gallagher
   R 66