1 No. 9 EVENTARD STAKES (1M 3F 95Y)
2299 Mts
14:33
Class-3
Camelot - Vaderana bay g 3
J C Rouget
R
Cloth Of Stars - Baki bay c 3
A Fabre
R
Camacho - Gonzeville bay c 3
Y barberot
R
Pedro The Great - Audacious Girl bay c 3
S gouyette
R
Daiwa Major - Dancequest bay g 3
C Ferland
R
2 No. 10 JARDINS DU MAIL MAIDEN STAKES (7F 209Y)
1599 Mts
15:08
Class-3
Dark Angel - Nargys bay g 3
H F Devin
R
Amaron - Reine galante che c 3
M Weiss/Schweiz
R
Dabirsim - Sarai b c 3
E D Monfort
R
Recorder - Byburg bay c 3
P Decouz
R
Shalaa - Broglie bay g 3
Butel & Beaunez
R
Belardo - Guerande bay f 3
F Foucher
R
Toronado - Maredskaya che f 3
L Gadbin
R
Dream Ahead - Louisa M Alcott che f 3
M Brasme
R
Tigron - Pearl Of Bravery che f 3
F Bresson
R
Showcasing - Double Lady bay f 3
E D Monfort
R
3 No. 11 FRANCIS CHENE - ASSELCO STAKES (6F 156Y)
1349 Mts
15:43
Class-3
Territories - Passing By che c 3
D De Watrigant
R
Harry Angel - Tara's Force che c 3
G Bietolini
R
Birchwood - Agua De Mar bay g 3
L Gadbin
R
Shalaa - Lamorlaye bay c 3
A & G Botti
R
Gleneagles - Western Mystic bay c 3
H Grewe
R
Dabirsim - Rumailah bay c 3
M Brasme
R
Siyouni - Tomyris bay f 3
J C Rouget
R
Roaring Lion - Lbretha bay f 3
Y barberot
R
Siyouni - Dynadin che f 3
F Chappet
R
Wootton Bassett - Pas Prete bay f 3
A Fabre
R
4 No. 12 CHEVALIER DU FAU HANDICAP (6F 156Y)
1349 Mts
16:18
Class-3
Goken - Strands Of Silk bay c 4
Y barberot
R
Reliable Man - Al Zubarah bay f 4
Joel Boisnard
R
French Fifteen - Etrangere bay g 5
M Delzangles
R
Recorder - Fresles che g 4
S Morineau
R
Toronado - Kanel bay c 4
Boutin
R
Dream Ahead - Vie Des Aigles che g 4
Mme C Barbe
R
Dream Ahead - Dolce Attesa che g 5
C Boutin
R
Wings Of Eagles - Pink Opaque gre f 4
Boutin
R
Elusive City - Estafina gr g 5
F R Monfort
R
Prince Gibraltar - Roxanne bay g 5
F Monnier
R
Charm Spirit - Al Zarqa bay g 6
B Legros
R
5 No. 13 HANDICAP D'ANGERS LOIRE METROPOLE (6F 156Y)
1349 Mts
17:00
Class-3
Sepoy - Sound Of Summer bay g 8
E D Monfort
R
Dabirsim - Tautou Montjeu bay f 4
P De Chevigny
R
Pomellato - Tejahaa che c 5
Mme S Gavilan
R
Pedro The Great - Sotise noi g 4
H A Pantall
R
Goken - Mapiya che c 5
B Montzey De
R
Holy Roman Emperor - Hidden Cove bay c 6
I Alvarez
R
Zoffany - Wanderina bay g 5
Boutin
R
Territories - Redskin Dancer bay g 5
C Ferland
R
Footstepsinthesand - Elusive Pearl bay c 6
J Reynier
R
Polarix - Gallery's Platine gr g 5
Mme C Barbe
R
Oasis Dream - Blow My Mind bay g 4
E D Monfort
R
Dragon Pulse - Please Me che g 4
Joel Boisnard
R
Invincible Spirit - Zeva bay g 4
F H Graffard
R
George Vancouver - Hallen bay g 8
Boutin
R
Sidestep - Alasai bay c 4
M Brasme
R
Montmartre - Lidawar che g 7
L Rovisse
R
6 No. 14 DAVID D'ANGERS CLAIMING STAKES (1M 2F 96Y)
2099 Mts
17:35
Class-4
Lord Of England - Auenprincess che g 9
Jul Phelippon
R
Prince Gibraltar - Polychrome bay g 4
F Monnier
R
Dream Ahead - Emeraude Flower bay g 4
F Monnier
R
Vespone - Lady Speedy bay g 6
Jul Phelippon
R
Canyon Creek - Noella bay f 4
Joel Boisnard
R
Makfi - North Mare bay g 8
Frau E Meder
R
Al Wukair - Cossonay bay f 4
F R Monfort
R
Zizany - Cagliari bay g 5
E D Monfort
R
Siyouni - Drifting bay g 6
Mlle Fey
R
Ok Coral - Pad Panikat noi g 5
B Vives
R
7 No. 15 DE PUYCHARIC CLAIMING STAKES (5F 212Y)
1199 Mts
18:10
Class-2
City Light - Folie De Louise che c 2
D De Watrigant
R
Dream Ahead - Biche bay f 2
B Montzey De
R
Stormy River - Red Confiture gre g 2
L Gadbin
R
Fas - Goona Chope bay f 2
E D Monfort
R
Mehmas - Tiz Only Me Daza che f 2
Y barberot
R
Recorder - Femme De Venise che f 2
H A Pantall
R
8 No. 16 ANGEVINS STAKES (1M 6F 200Y)
2999 Mts
18:40
Class-3
Morandi - Mona gre g 4
P De Chevigny
R
Racinger - Lamome bay g 8
Mlle T Letort
R
Nathaniel - Opera Glass bay g 6
Mme M Bollack-Badel
R
Galileo - Silasol bay c 4
C Ferland
R
Sidestep - So Lovely Sport bay f 4
Bert Lefevre
R
Martinborough - Anima bay f 4
Jph Dubois
R
Policy Maker - Queen Bertinaie bce f 7
Ph Geay
R
Churchill - Ignis Away bay f 4
Y barberot
R