1 No. 78 RIDGWAY LISTED STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
12:23
Class-3
Toronado - Sans Retenue bay c 5
J C Rouget
R
Zarak - Haya City bay c 5
A Fouassier
R
L Urbanek
R
Russian Cross - Pantherii bay c 5
Joel Boisnard
R
J C Rouget
R
2 No. 79 COLONNE VEND. STAKES (1M 3F 204Y)
2399 Mts
12:58
Class-3
Siyouni - To Eternity bay c 5
A Fabre
R
Nathaniel - Drops bay g 5
F H Graffard
R
Belardo - Tawteen bay c 5
A & G Botti
R
F Head
R
Naaqoos - Little Dragon bay c 5
Mme F Chenu
R
Naaqoos - Malasania bay c 5
Mme F Chenu
R
Panis - Spellbound gre f 5
J Schiestel Fils
R
3 No. 80 MELISANDE LISTED STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
13:33
Class-3
Frankel - Emollient bay f 5
A Fabre
R
Sea The Stars - Taniya che f 5
F H Graffard
R
Caravaggio - Just Joan b f 5
Mrs J Harrington
R
No Nay Never - Kawn che f 5
C Ferland
R
Mastercraftsman - Tusked Wings che f 5
A Fabre
R
Muhaarar - Alnajmah bay f 5
J C Rouget
R
Amaron - Very Nice che f 5
H Grewe
R
Siyouni - Indonesienne bay f 5
C Ferland
R
4 No. 81 PLACE VENDOME HANDICAP (1M 1F 207Y)
1999 Mts
14:15
Class-4
Pastoral Pursuits - Flam che g 9
D&p Prod'homme
R
Lope De Vega - Quanzhou bay g 8
P Decouz
R
Anodin - Tristesse bay g 7
C Ferland
R
M F Weissmeier
R
Pedro The Great - Double Mix bay g 8
M Pitart
R
P&J Brandt
R
Galiway - Byburg bay g 7
Boutin
R
Captain Marvelous - Beauchamp Amber bay g 6
M Cesandri
R
Sommerabend - Semina bay g 7
Frau C Bocskai
R
Scalo - Reine galante noi g 10
S Smrczek
R
D Smaga
R
M Delzangles
R
Doctor Dino - Terra Alta bay g 6
H F Devin
R
Penny's Picnic - Lili St Cyr bay f 8
C&Y Lerner
R
Lord Of England - Lotta bay g 7
W Hickst
R
Morandi - Many Dreams gre c 6
A & G Botti
R
5 No. 82 VOLTERRA LISTED STAKES (7F 209Y)
1599 Mts
14:50
Class-3
Sea The Moon - Djumama che f 5
F H Graffard
R
Zoffany - Meseika bay f 5
J C Rouget
R
Sea The Moon - Angelic Air b f 5
Mrs J Harrington
R
Dark Angel - Ring The Bell g f 5
Joseph P O'Brien
R
Lope De Vega - Diatribe bay f 5
P Decouz
R
Exceed and Excel - Rose Et Or che f 5
A Fabre
R
New Approach - Go Lovely Rose che f 5
F Chappet
R
Al Wukair - Al Kirana bay f 5
M Delcher Sanchez
R
De Treville - Gagarina che f 5
F Chappet
R
C Ferland
R
6 No. 83 LA COUPE STAKES (1M 1F 207Y)
1999 Mts
15:25
Class-4
Motivator - Antebellum bay g 9
A Schutz
R
Gleneagles - Gyrella bay c 6
P Bary
R
Champs Elysees - I'm Right bay g 9
S Wattel
R
Charm Spirit - Late Show bay c 6
P Schiergen
R
Camelot - Russian Hill bay g 7
A Fabre
R
Frankel - Via Manzoni bay c 6
H F Devin
R
Hurricane Cat - Shalimara bay g 7
F H Graffard
R
Fastnet Rock - Incroyable bay g 6
C Laffon-Parias
R
Intello - Distortion bay g 6
A Fabre
R
Hunter's Light - Eire al f 7
M Nigge
R
7 No. 84 D'EVREUX HANDICAP (1M 1F 207Y)
1999 Mts
16:03
Class-4
G Alimpinisis
R
Anodin - Decision bay g 6
C Lotoux
R
Zoffany - Teepee bay c 7
R Le Gal
R
Scissor Kick - Onceuponastar bay g 6
C Lotoux
R
Le Havre - Brambleberry che g 11
Mlle Crombez
R
Silver Frost - Velvet Dawn gre c 7
P&J Brandt
R
Ger Collet
R
Mme M Bollack-Badel
R
Poet's Voice - Darannda bay g 7
M Delzangles
R
Zoffany - Frine bay g 7
Mme H Sauer
R
Harbour Watch - Added Attraction che g 8
Mme H Sauer
R
Reliable Man - Nightdance che g 8
H Ghabri
R
D Smaga
R
Stormy River - Compulsive quality che g 10
Mlle Crombez
R
8 No. 85 PETITS CHAMPS HANDICAP (1M 3F 204Y)
2399 Mts
16:48
Class-4
Panis - Tiolache bay f 6
N Perret
R
Stormy Ocean - Syphaline gre f 6
N Paysan
R
Amadeus Wolf - Wa Zine bay c 6
Mme R Philippon
R
D Smaga
R
Intello - Lausanne bay g 6
M Brasme
R
Olympic Glory - Hortanse bay f 6
G Nicot
R
Top Trip - Vega Esqua bay g 6
Mme V seignoux
R
Sri Putra - Generation Disco bay g 6
Y Fouin
R
Charm Spirit - Shiba bay g 6
C Le Veel
R
Pomellato - Autumn Forest bay c 6
E Lyon
R
P&J Brandt
R
Zoffany - Flying Flag bay f 6
G Courbot
R
Rajsaman - Imagine In Paris gre g 6
Mme P Menges
R
Olympic Glory - Orayda che f 6
J Bertran De Balanda
R
Penny's Picnic - Bell Su River bay f 6
S Labate
R
Sea The Moon - Hali Layali bay g 6
A Hollinshead
R
Fastnet Rock - Ioannina bay g 6
F Carnevali
R
9 No. 86 D'ORCY HANDICAP (1M 1F 207Y)
1999 Mts
17:21
Class-4
R Le Gal
R
N Clement
R
M Cesandri
R
Rio de La Plata - Anna Danse bay f 7
Mlle C Auvray
R
Intello - Tallulah bay f 6
J Carayon
R
G Nicot
R
Deportivo - River Avon che g 9
S Labate
R
Mastercraftsman - Campina gre g 7
W Haustein
R
Wootton Bassett - La Dame De Grace bay f 7
J bourgeais
R
Stormy River - Esquinade che f 8
B V Den
R
Bated Breath - Anjella noi f 6
Y Bonnefoy
R
Hallowed Crown - Hikayati bay f 7
A Floryn
R
Planteur - Lady Oriande bay f 7
Y Luyckx
R
Equiano - Trombe che g 9
A Floryn
R
10 No. 87 ETANG BOULOGNE HANDICAP (1M 3F 204Y)
2399 Mts
17:55
Class-4
Blue Canari - Valevska che g 6
Mlle L Veyrinas
R
F H Graffard
R
Zanzibari - Grana bay f 6
A Baron
R
Masterstroke - Duchess Of Hygrove bay g 6
Butel & Beaunez
R
Pastorius - Miss Mala bay f 6
L Maceli
R
Sea The Moon - Honeygorl bay c 6
W Delalande
R
Sixties Icon - Puzzling che f 6
F R Monfort
R
Anodin - Alleaza che f 6
P Lenogue
R
Youmzain - Mapreference Amoi bay f 6
J bourgeais
R
Deep Impact - Sasparella bay g 6
C Laffon-Parias
R
Cima De Triomphe - Grande Synthe bay f 6
J Carayon
R
Hunter's Light - Saphira bay g 6
M Brasme
R
Wootton Bassett - Ponte Vechio bay f 6
P&J Brandt
R
Y Bonnefoy
R
Vol De Nuit - Opale Jelois gr g 6
J Carayon
R
Arcadia's Angle - Mamita bay c 6
J M Plasschaert
R